Intensywne ćwiczenia, drakońska dieta, domowe masaże i stosowanie kosmetyków zmniejszających cellulit nie przynoszą zadowalających efektów? Zamiast katować się kolejnym planem odchudzającym, który zamiast spadku wagi poskutkuje spadkiem motywacji i energii, skorzystaj z nowoczesnych metod odchudzania. Jedną z nich jest liposukcja RF wykonywana za pomocą innowacyjnego sprzętu. Jak działa urządzenie do liposukcji RF? Sprawdź!

Jak działa nowoczesne urządzenie do liposukcji?

Sprzęt do ulepszonej, bezpiecznej dla ciała liposukcji RF coraz częściej pojawia się w gabinetach medycyny estetycznej. I nic w tym dziwnego: zabieg polegający na podgrzaniu, upłynnieniu i łagodnym usunięciu tkanki tłuszczowej jest skuteczny i nieinwazyjny. Jego efektem jest nie tylko zmniejszenie objętości tłuszczu, ale również wzrost napięcia i odmłodzenie skóry.

Urządzenie do liposukcji jest skuteczne zarówno na dużych (na przykład na brzuchu czy udach), jak i mniejszych obszarach (ramionach, twarzy). Precyzję działania zapewniają lekarzom specjalne aplikatory o zróżnicowanej budowie.

Czy to bezpieczne?

Zabieg liposukcji RF wykonywany jest przez lekarza w ściśle kontrolowanych warunkach. Wykonanie zabiegu zawsze poprzedza wnikliwy wywiad lekarski i badanie, podczas którego specjalista wyklucza występowanie przeciwwskazań uniemożliwiających przeprowadzenie liposukcji. 

Kuracja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, więc pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Co ważne, technika zabiegu uniemożliwia wystąpienie krwawienia. Co więcej, ciepło generowane wokół końcówki kaniuli koaguluje naczynia krwionośne i upłynnia tłuszcz, co w dużym stopniu zmniejsza ból pozabiegowy, zasinienie i obrzęki. Pacjent poddający się liposukcji RF nie musi poddawać się hospitalizacji, a okres rekonwalescencji trwa zaledwie dwa dni.

Comments are closed.