Depilacja laserowa uznawana jest za najskuteczniejszą metodę usuwania owłosienia. Jej działanie opiera się bowiem na uszkodzeniu żywej części włosa, dzięki czemu efekty utrzymują się przez bardzo długi czas. Czym jeszcze wyróżnia się depilacja laserowa na tle innych metod usuwania owłosienia? Wyjaśniamy.

Jak działa depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to jedna z niewielu metod, które umożliwiają usunięcie nadmiernego owłosienia z dowolnej partii ciała na wiele miesięcy, a czasem nawet lat. Wiązka lasera pochłaniana jest przez melaninę (barwnik włosów), czego efektem jest wytworzenie energii cieplnej. Cały włos, wraz z macierzą, zostaje podgrzany i trwale uszkodzony. Po kilku dniach wypada i już nie odrasta przez długie miesiące.

Pierwsze efekty depilacji laserowej widoczne są już po jednym zabiegu. Dochodzi do utraty około 30% owłosienia na danym obszarze. Jak wyjaśniają eksperci z Kliniki La Perla Lubin – medycyna estetyczna i kosmetologia hi-tech, dla uzyskania optymalnych efektów konieczne jest wykonanie minimum 4–6 zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Dzieje się tak dlatego, że laser działa tylko na włosy będące w fazie anagenu (aktywnego wzrostu). W ciągu kilku tygodni kolejne partie włosów wchodzą w tę fazę i można je skutecznie usunąć dzięki serii zabiegów laserowych.

Depilacja laserowa a inne metody usuwania owłosienia

W przeciwieństwie do golarki, depilatora czy wosku, zabieg laserowy zapewnia długotrwałe efekty. Inne metody usuwania owłosienia działają zdecydowanie krócej – od kilku dni do kilku tygodni. W dodatku przed depilacją woskiem trzeba wyhodować włoski dość sporej długości, co zdecydowanie nie jest komfortowe dla większości osób, marzących o aksamitnie gładkiej skórze każdego dnia. Depilacja laserowa nie powoduje ciągłych podrażnień ani wrastania włosków, co niestety zdarza się po goleniu ciała maszynką czy wyrywaniu owłosienia przy pomocy wosku lub pęsety.  

Depilacja laserowa jest zabiegiem szybkim, mało inwazyjnym i stosunkowo komfortowym w porównaniu z innymi sposobami usuwania owłosienia. Większość domowych metod depilacji to czasochłonne zabiegi, sprawiające ból i dyskomfort. Najbardziej pracochłonne jest usuwanie owłosienia maszynką, ponieważ trzeba je często powtarzać. Z kolei wszelkie metody polegające na wyrywaniu włosków powodują ból i mogą pozostawiać długo utrzymujące się kropki na skórze (tzw. truskawkowe nogi).

Depilacja laserowa – w domu, u kosmetyczki czy w klinice medycyny estetycznej?

Najskuteczniejszą metodą usuwania owłosienia jest depilacja wykonana laserem medycznym. Taki zabieg może odbyć się wyłącznie w klinice medycyny estetycznej. „Lasery” do domowego użytku to urządzenia o małej mocy, które mogą nieco osłabić włosy, ale nie spowodują ich trwałego usunięcia. Z kolei korzystanie z zabiegów laserowych w niesprawdzonych salonach kosmetycznych wiąże się z ryzykiem oparzeń i uszkodzeń naskórka. Jeśli zależy Ci na satysfakcjonujących i długotrwałych efektach, rozważ poddanie się depilacji laserowej w miejscu, gdzie wykonywana jest ona przez profesjonalistów – znajdź zaufaną klinikę medycyny estetycznej w swojej okolicy, wejdź na stronę www.findbeauty.expert.com.

Comments are closed.