Depilacja laserowa wbrew opinii niektórych osób jest w pełni procesem bezinwazyjnym – oznacza to, że jeśli będzie się tylko przestrzegało przeciwwskazań to nie będzie miała wpływu na zdrowie człowieka. Pozwala na pozbycie się na dobre ciągle odrastających włosów z określonych partii na ciele. Daje efekt gładkiej i nie podrażnionej skóry – w przypadku stosowania tradycyjnych metod usuwania włosów jest to ciężkie do utrzymania. 

Depilacja laserowa – informacje

Depilacja laserowa bazuje na działaniu lasera, który emituje wiązkę światła o długości fali i mocy dostosowanej indywidualnie do danej osoby. Każdy jest inny, dlatego w tym procesie dobiera się wszystko indywidualnie. Laser naświetla skórę i trafia na melaninę, która w procesie termogenezy przekształca energie świetlną lasera na cieplną. Nagrzana melanina działa destrukcyjnie na cebulki włosowe, które zostają zniszczone. A zniszczona cebulka nie jest w stanie produkować włosów. Nie ma możliwości do regeneracji, także dobrze przeprowadzony zabieg to pewność permanentnych efektów.

Zobacz: Depilacja.pl

Aby depilacja laserowa była bezpieczna należy trzymać się kilku zasad. Nie stosuje się żadnych peelingów, kremów i mechanicznego usuwania włosów miesiąc przed zabiegiem. W przypadku wykonywania depilacji laserowej nie powinno się wokół zabiegów opalać skóry – czy to na plaży, solarium czy nawet na spacerze w słoneczne dni. W takim wypadku poleca się nawet zastosowanie kremów z wysokim filtrem.

Skutki uboczne depilacji laserowej

Mimo wszystko można spotkać się z pewnymi skutkami ubocznymi. Są one naturalne i najczęstszym skutkiem ubocznym jest podrażnienie skóry i jej zaczerwienienie. Jednak po zabiegu utrzymuje się to przez kilka godzin, a później ból i pieczenie ustaje. Dodatkowo czasem spotyka się zmianę pigmentu skóry – lekkie przyciemnienie bądź zaciemnienie skóry, lecz zdarza się to dość rzadko.

Aby uniknąć skutków ubocznych warto korzystać z profesjonalnych salonów posiadających najlepszy sprzęt. Depilacja.pl to sieć salonów obecna w największych miastach, której można zaufać.

Comments are closed.