Lifting HIFU to mało inwazyjny i niezwykle skuteczny zabieg odmładzający, który polega na zastosowaniu innowacyjnych ultradźwięków o wysokiej częstotliwości. Terapia działa na głębokie warstwy skóry, pomijając naskórek. Już po jednym zabiegu można osiągnąć długotrwałe efekty. Wyjaśniamy, jak działa zabieg HIFU.

Czym jest lifting HIFU?

HIFU to technologia wykorzystująca skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużej częstotliwości (ang. High Intensity Focused Ultrasound). Skoncentrowana energia emitowana podczas liftingu HIFU dociera aż do trzech warstw: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Natomiast naskórek zostaje nienaruszony. Zanim technologia ta trafiła do klinik medycyny estetycznej, wykorzystywana była w terapii nowotworów. Obecnie lifting ultradźwiękowy stosowany jest przede wszystkim do odmładzania twarzy, a także ujędrniania i modelowania ciała.

Na czym polega zabieg HIFU?

Jednym z urządzeń, służących do liftingu HIFU, stosowanych przez specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki, jest Ultraformer III. Podczas zabiegu tkanka jest podgrzewana na różnych głębokościach, w zależności od parametrów ciała i oczekiwanego efektu lekarz używa głowicy o głębokości działania: 9 mm, 6 mm, 4,5 mm, 3 mm lub 1,5 mm. Lifting HIFU można wykonać zarówno na twarz, jak i na ciało. W przypadku zabiegów na twarz wykorzystywane są głowice o płytszym działaniu (od 1,5 mm do 4,5 mm).

Procedura nie wymaga znieczulenia. Wykonywana jest przez lekarza medycyny estetycznej w warunkach ambulatoryjnych. Specjalista przykłada głowicę urządzenia do skóry pacjenta i działa odpowiednio dostosowaną energią bezpośrednio na skórę. Czas zabiegu wynosi od 30 do 60 minut, w zależności od wielkości obszaru, który jest poddawany terapii.

Ultradźwięki podgrzewają tkankę do temperatury około 65°C i więcej, czego efektem są mikrouszkodzenia, które stwarzają idealne warunki do przebudowy kolagenu w skórze. Głęboka penetracja i wysoka temperatura umożliwiają również skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Dzięki temu zabieg HIFU przynosi wielowymiarowe efekty. Skóra twarzy staje się bardziej napięta, zmarszczki spłycone, a miejscowe depozyty tłuszczu (np. w okolicach podbródka) usunięte.

Jeden zabieg HIFU na twarz = długotrwałe efekty

Lifting HIFU to doskonały zabieg dla osób, które pragną odmłodzić twarz, ale nie chcą poddawać się inwazyjnym procedurom chirurgicznym. Ultradźwięki doskonale radzą sobie z likwidacją zwiotczeń, dzięki intensywnej stymulacji tkanek do produkcji dużej ilości kolagenu i elastyny, co wpływa na zagęszczenie i obkurczenie skóry. Na rezultaty trzeba poczekać do około trzech miesięcy od zastosowania technologii HIFU – tyle czasu potrzebuje organizm, aby dokończyć rozpoczęte procesy regeneracyjne i odmładzające.

Lifting HIFU nie wymaga wielu powtórzeń, aby przynieść optymalne efekty. W wielu przypadkach wystarczy zaledwie jedna sesja dla osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów. W przypadku bardzo wiotkiej skóry zaleca się wykonanie trzech zabiegów w mniej więcej miesięcznych odstępach. Efekty liftingu HIFU są długotrwałe – utrzymują się nawet przez 18 miesięcy.

Lifting HIFU pozwala na usunięcie takich niedoskonałości, jak:

  • podwójny podbródek,
  • płytkie i głębokie zmarszczki,
  • wiotkość skóry,
  • rozszerzone pory,
  • blizny,
  • przebarwienia,
  • nieregularny owal twarzy,
  • opadające policzki,
  • opadające powieki.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach HIFU, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/Comments are closed.