Koszty utrzymania samochodu są wysokie. Każdy kierowca musi uwzględnić w budżecie rosnące koszty zakupu paliwa, regularne przeglądy, konserwację i naprawy, opłacenie obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego… Niestety, składki za polisę OC są stosunkowo wysokie. Sprawdź nasze rady i przekonaj się, jak łatwo możesz obniżyć składkę za ubezpieczenie OC!

Tańsze ubezpieczenie OC dla młodych kierowców

Ubezpieczenie OC to jedyna obowiązkowa polisa, którą musi corocznie nabywać każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu mechanicznego. Wysokość składki za OC nie jest stała i uzależniona jest od wielu zmiennych związanych z pojazdem oraz kierowcą. Dla ubezpieczyciela wyliczającego składkę duże znaczenie ma wiek, doświadczenie, miejsce zamieszkania, a nawet status cywilny kierowcy. Niestety, na największe koszty narażeni są młodzi, niedoświadczeni kierowcy niemający na swoim koncie zniżek za bezszkodową jazdę. Z tego powodu osoby nabywające swój pierwszy samochód często decydują się na ustanowienie współwłasności pojazdu z innym, bardziej doświadczonym kierowcą, zazwyczaj członkiem rodziny. Ubezpieczyciel weźmie pod uwagę zniżki kierowcy o większym stażu. Warto pamiętać, że w przypadku szkody obie osoby tracą ulgi.

Miejsce rejestracji

Na koszty zakupu ubezpieczenia OC wpływa również miejsce rejestracji wozu. Osoby posiadające dwa mieszkania w różnych miejscowościach albo studenci mieszkający poza rodzinnym miastem mogą zarejestrować pojazd w obu miastach. Jeśli chcesz zaoszczędzić, wybierz mniejsze, więc jednocześnie bardziej przyjazne kierowcom miejsce. W miejscowościach, w których liczba wypadków jest niewielka, składki za OC są niższe.

Kalkulator OC

Zanim podpiszesz umowę z danym ubezpieczycielem dokładnie zapoznaj się  z ofertą różnych towarzystw. Nieocenioną pomocą w znalezieniu najtańszego wariantu będzie bezpłatny kalkulator OC dostępny w Internecie.

 

 

 

Comments are closed.