Stworzenie eleganckiej zabudowy tarasu nie jest dzisiaj problemem – mamy do dyspozycji olbrzymią ilość kompletów meblowych, jak i dodatków czy parasoli ogrodowych. Chcąc nadać takiemu miejscu elegancji, warto postawić na rośliny. Donica prostokątna na taras pozwoli na eksponowanie ulubionych roślin i cieszenie się niebanalną przestrzenią wypoczynkową.

Jaka donica prostokątna na taras okaże się strzałem w dziesiątkę?

Donica prostokątna na taras to jedna z wielu propozycji na niebanalne urozmaicenie przestrzeni tarasowej. Donice projektowane są w taki sposób, by wpisywać się w najnowsze trendy i uzupełniać miejsce do relaksu. Wśród najchętniej wybieranych donic wymienia się donice technorattanowe – są one uzupełnieniem dla rozbudowanych kolekcji technorattanowych. Technorattanowa donica prostokątna na taras posiada lekki, aluminiowy stelaż, który dzięki malowaniu proszkowemu jest zabezpieczony przed działaniem wilgoci i korozją. Okrycie wykonano z tworzywa syntetycznego. Nieporowata struktura tworzywa sprawia, że technorattan nie wchłania wilgoci i brudu, a czyszczenie takiego materiału nie jest problemem.

Drugą propozycją jest donica prostokątna na taras wykonana z włókna szklanego oraz cementu. Połączenie tych dwóch tworzyw dało wyjątkowe efekty – donica prostokątna na taras tego typu jest wysoce odporna na niskie i wysokie temperatury, jak również na promieniowanie słoneczne. Donice z włókna syntetycznego doskonale wpisują się w nowoczesne aranżacje, zmieniając odbiór tarasu, i upiększając go.

Donica prostokątna na taras – jak ją wykorzystać?

Donica prostokątna na taras może być wykorzystywana na wiele sposobów. Wąskie i wysokie donice sprawdzą się jako miejsce do osadzenia niewielkich bukszpanów czy sadzonek pachnącej lawendy. Szerokie i długie donice będą idealną podstawą dla niskich krzewów czy niewielkich tuj.

Comments are closed.