Jesteś w trakcie wybierania mebli do swojego salonu i zastanawiasz się, czy stolik kawowy wykonany ze starego drewna będzie dobrą decyzją? Sprawdź, czym charakteryzuje się tego rodzaju wyposażenie i na co zwrócić uwagę, decydując się na jego posiadanie. 

Stolik kawowy z drewna – jak powstaje?

Drewniane stoliki kawowe cechują się niezwykłą unikatowością i oryginalnością. Bardzo często do produkcji takich mebli wykorzystuje się stare surowce, uzyskiwane za pomocą przeróbki innych elementów drewnianych. Aby tego dokonać, potrzebna jest odpowiednia wiedza i niemałe doświadczenie branżowe. Stolarz, który posiada kwalifikacje, wykonuje wiele czynności mających za zadanie umożliwienie powtórnego wykorzystania drewna. Na samym początku należy ocenić, czy dany produkt nadaje się do przeróbki. Po wstępnej analizie można przejść do kolejnych etapów produkcji drewnianych mebli takich, jak:

 

  • pozyskanie surowca,
  • ręczna rozbiórka drewna,
  • wyczyszczenie surowca,
  • suszenie drewna,
  • produkcja mebli,
  • zabezpieczenie wyposażenia np. poprzez woskowanie.

 

Dokładność i rzetelność na każdym etapie produkcji, pozwala uzyskać bardzo estetyczne wizualnie meble, które charakteryzują się niebywałą solidnością. Takie stoliki kawowe można znaleźć między innymi w sklepie internetowym Sinesti

Drewniany stolik kawowy ze starego drewna – czy warto? 

Posiadanie mebli ze starego drewna to idealne rozwiązanie dla wszystkich miłośników oryginalnych i ponadczasowych wnętrz. Surowiec ten jest bowiem gwarancją uzyskania bardzo unikatowej aranżacji we wnętrzu, która podkreśli przytulny charakter całej przestrzeni. Stolik kawowy ze starego drewna zapewnia wiele zalet, zarówno wizualnych, jak i użytkowych.

Unikatowy design

Ze względu na wyjątkowy proces powstawania stolików kawowych z wykorzystaniem starego drewna, wyposażenie tego rodzaju jest jedyne w swoim rodzaju. Nie istnieją bowiem dwa takie same surowce. Dzięki temu wystrój jest unikatowy i niepowtarzalny. 

Ponadczasowość

Drewniane meble pozostają modne pomimo upływającego czasu. Umożliwiają one stworzenie wyjątkowo atrakcyjnego wizualnie wnętrza, niezależnie od tego, w jakim stylu oraz czasie jest ono urządzone. Dzięki ponadczasowości stolik kawowy z drewna doskonale wpasowuje się w każdy klimat, zapewniając niezwykle modny klimat pomieszczenia.

Troska o środowisko

Wykorzystywanie starego drewna do produkcji kolejnych modeli wyposażenia jest jedną z form upcyklingu. Powtórne użytkowanie surowca zmniejsza konieczność ścinania nowo sadzonych drzew, a co za tym idzie, sprawia, że chronione jest dobro środowiska. 

Stolik kawowy ze starego drewna – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup drewnianego stolika kawowego wykonanego ze starego surowca, należy pamiętać o tym, aby wybierać wyłącznie sprawdzonych producentów. Dobrze, jeśli blat jest odpowiednio zabezpieczony. Stare drewno pozwala uzyskać wyjątkowy klimat we wnętrzu tylko wtedy, gdy jest odpowiednio impregnowane. Potraktowanie go specjalnymi preparatami pozwala na zachowanie atrakcyjnego wyglądu wyposażenia, a także chroni je przed wilgocią i zarysowaniami.   

Comments are closed.