Prefabrykowane ściany betonowe bardzo często posiadają gotowe otwory na drzwi i okna. Doświadczona firma jest w stanie przygotować prefabrykowane konstrukcje z wbudowanymi nadprożami. Bardzo często opisywane nadproża wykonane są ze znacznie lepszego betonu niż pozostała ściana.

Okna i drzwi w prefabrykowanych ścianach

Okna i drzwi w prefabrykowanych ścianach na czas transportu i montażu zabezpieczone są specjalnymi ściągami, które wkłada się w otwory. Dzięki temu rozwiązaniu możliwa jest stabilizacja całego elementu, dlatego też ogranicza się ryzyko uszkodzenia do minimum. Warto wspomnieć także o tym, że prefabrykowane ściany betonowe mogą posiadać również gotowe otwory na instalacje elektryczną, gazową, wodną, grzewczą i kanalizacyjną. Jest to bardzo wygodne i niesłychanie praktyczne rozwiązanie. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby przygotować dobrze przemyślany projekt. W prefabrykowane ściany wbudowuje się specjalne rury-peszle. To właśnie w nich można swobodnie rozprowadzić kable.

Jak wyglądają złącza w prefabrykatach?

Gotowe prefabrykowane ściany betonowe łączy się z pozostałymi elementami za pomocą specjalnych złączy pionowych i poziomych. Jeżeli chodzi o złącza pionowe, to muszą one oczywiście wytrzymać bardzo duże obciążenia. To właśnie na złączach pionowych działają bardzo duże siły rozciągające. Jeżeli chodzi o boczne krawędzie, to bardzo często ukształtowane są one we wręby, które mają przygotowane gotowe fragmenty zbrojenia. Po zestawieniu dwóch elementów tworzy się specjalne gniazdo, które napełnia się betonem. W dużej mierze to właśnie dzięki temu rozwiązaniu nie ma potrzeby budowania szalunków. W niektórych ścianach prefabrykowanych wypuszczane strzemiona zastępowane są gotowymi łącznikami. Mowa tutaj o charakterystycznych stalowych listewkach, które zakończone są pętlami kotwiącymi z lin.

Jakie zastosowanie mają prefabrykowane ściany?

Prefabrykowane ściany betonowe od wielu lat wykorzystywane są na szeroką skalę nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale również w budownictwie przemysłowym i usługowym. Z gotowych prefabrykatów produkuje się nie tylko ściany osłonowe, ale również ściany nośne i działowe. Dzięki prefabrykatom możliwe jest nie tylko stawianie prostych konstrukcji, ale również skomplikowanych budynków wielokondygnacyjnych. Doświadczona firma z prefabrykatów jest w stanie wykonać zarówno ściany, jak i również spoczniki, balkony oraz biegi schodowe. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają także prefabrykowane płyty stropowe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe.

Comments are closed.