Wygodny i przytulny salon to miejsce, gdzie spotykają się wszyscy domownicy. Warto zaaranżować to miejsce w taki sposób, by każdy mógł tu odpocząć i zregenerować siły. Podstawą są oczywiście odpowiednie meble wypoczynkowe i dodatki. Jaka sofa okaże się najlepsza?

Wygodna sofa – jaki model wybrać?

Punktem centralnym w każdym salonie czy pokoju dziennym jest bez wątpienia sofa. Nowoczesne sofy to meble dwuosobowe, trzyosobowe lub modele narożne, niektórych z powodzeniem usiądą nawet cztery osoby. Szukając sofy, warto zwrócić uwagę na jej budowę – większość mebli tego typu posiada konstrukcję opartą na płytach meblowych, które nie odkształcają się, nie są podatne na ścieranie. Wypełnienie sofy to sprężyny oraz wysokiej jakości pianki tapicerskie. Okrycie jest tapicerowane materiałami bawełnianymi lub welurowymi – te ostatnie wspaniale mienią się w słońcu.

Sofa z fotelem – zestaw idealny!

Szukając idealnej sofy wypoczynkowej, warto rozejrzeć się za modelami, które możemy zestawić z wygodnym fotelem. I niekoniecznie musi być to jeden komplet! Eklektycznie i modernistycznie aranżowane mieszkania łączą różne style, przez co finalnie salon wygląda niebanalne i ciekawie. Doskonałym przykładem na wygodny mebel jest fotel uszak w salonie. Fotela tego typu nie można pomylić z żadnym innym. Fotel taki posiada wysokie oparcie z dodatkowymi zagłówkami po bokach, szerokie siedzisko subtelnie opadające do tyłu i wysokie, wypełnione podłokietniki. Nierzadko fotel taki posiada też dodatkowy podnóżek. Fotele typu uszak doskonale sprawdzają się podczas tworzenia przytulnych i komfortowych wnętrz. Fotele uszaki dostępne są w różnych rozmiarach, a dodatkowo zdobią je kolorowe tapicerki. Taki dodatek w salonie z pewnością przyciągnie wzrok i pozwoli na odpoczynek na najwyższym poziomie.

 

 

Comments are closed.