Motocykliści stanowią coraz większą grupę osób poruszających się po polskich drogach. Dzięki ubezpieczeniu możliwe jest zabezpieczenie nie tylko własnego mienia, ale też zawartości portfela. Jakie ubezpieczenie motocykla wybrać, by chronić siebie i swoje mienie?

Ubezpieczenie motocykla – rozszerzone możliwości!

Każdy posiadacza motocykla ma świadomość, że obowiązkową polisą jest ubezpieczenie motocykla w formie OC. Takie ubezpieczenie chroni innych użytkowników drogi, jeśli posiadacz polisy spowoduje wypadek czy kolizję. OC daje ochronę przed nieprzyjemnymi skutkami finansowymi, które zdarzają się z winy posiadacza polisy. Ubezpieczenie OC jest sprawdzane za każdym razem podczas kontroli drogowych – jego brak naraża na wysokie mandaty i kary finansowe. Wysokość polisy OC nie jest stała – zależy od marki, wieku i pojemności silnika motocykla, ale też od wieku i doświadczenia w prowadzeniu posiadacza maszyny.

Chcąc lepiej chronić własne mienie, warto rozważyć ubezpieczenie motocykla AC. Takie ubezpieczenie motocykla daje szeroki zakres ochrony, w tym zabezpieczenie przed szkodami parkingowymi, ale też uszkodzeniami, kradzieżą czy całkowitą szkodą. Ubezpieczenie motocykla AC może działać zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju.

Dodatkowe opcje dla posiadaczy motocykla

Warto wiedzieć, że topowe towarzystwa ubezpieczeniowe gratyfikują przezornych właścicieli motocykli. Jedną z ciekawszych opcji jest zniżka podczas płacenia ubezpieczenia, jeśli motocykl ma zainstalowane crashpady czy gmole. Również ubezpieczenia opłacane z góry objęte są niewielkimi zniżkami. Ciekawą opcją jest również ubezpieczenie akcesoriów motocyklowych, takich jak kombinezon, kask, rękawice, ale też bagaże (kufry, sakwy, tankbag).

Comments are closed.