Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że czujniki zbliżeniowe znajdujące się w asortymencie renomowanych producentów będą pozwalały na bezkontaktową detekcję najróżniejszych obiektów czy mediów. Godny uwagi jest fakt, że są one odpowiednio dostosowane do wymogów i zastosowań w przemyśle.

Indukcyjne czujniki zbliżeniowe

Są one przede wszystkim wytrzymałe, wydajne i niezawodne. Należy mieć świadomość, że powszechnie wykorzystuje się je we wszystkich branżach przemysłu. Godny uwagi jest również fakt, że indukcyjne czujniki zbliżeniowe wyróżniają się dużą trwałością użytkową.

Warto wiedzieć, że sprawdzeni producenci gwarantują niezawodność i najwyższą możliwą precyzję. Należy mieć świadomość, że znani producenci mają w swojej ofercie produkt dostosowane nie tylko do konkretnej branży, ale również określonych procesów.

Magnetyczne czujniki do siłowników

Należy mieć świadomość, że magnetyczne czujniki do siłowników będą reagowały na obecność pola magnetycznego. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że może ono zostać wytworzone na kilka sposobów. Świetnym przykładem może być zastosowanie magnesu stałego. Godny uwagi jest fakt, że pole wytwarzane przez magnesy stałe jest najczęściej wykorzystywane przez omawiany rodzaj czujników.

Zasada działania tego rodzaju podzespołów w najprostszym możliwym ujęciu opiera się na reakcji czujnika, a także powiązanego z nim elementu na zanik, albo pojawienie się wspomnianego wcześniej pola magnetycznego. Warto wiedzieć, że czujniki są bardzo przydatne przede wszystkim w układach sterowania, automatyki czy zabezpieczeń. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wysokiej jakości produkty będą umożliwiały detekcję śledzonych obiektów nawet w bardzo trudnych warunkach środowiskowych.

Pojemnościowe czujniki zbliżeniowe

Pozwalają one na detekcję obiektów, które będą kryły się pod powierzchnią. Należy mieć świadomość, że wykorzystuje się je także do kontroli poziomu napełnienia oraz podawania materiału. Warto wiedzieć, że pojemnościowe czujniki zbliżeniowe będą rejestrowały stany w procesach produkcji drewna, papieru czy granulatu.

Dzięki temu przedsiębiorstwo będzie wiedziało, ile dokładnie farby znajduje się w zbiorniku. Firmy doceniają przede wszystkim odporność czujników na zakłócenia, oddziaływania elektromagnetyczne, aerozole w powietrzu czy pył. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że omawiane produkty znajdują zastosowanie w przemyśle spożywczym, samochodowym.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Czujniki do siłowników.

Comments are closed.