W dawnych czasach pergola kojarzyła się z drewnianą konstrukcją, która to miała służyć wsparciem dla roślin. Kratkowana, często była podporą dla róż pnących się, dzięki czemu wspólnie stanowiły oryginalną ozdobę na ogrodzie. Teraz pergola metalowa wygląda zupełnie inaczej. Chociaż może ona nadal stanowić oryginalną i elegancką ozdobę.

Nowoczesna pergola metalowa

Chłodny minimalizm, prosta budowa – oto dwa czynniki, które już na pierwszy rzut oka mogą wyróżniać pergolę wykonaną z metalu. Nowoczesna pergola na ogród jest o wiele większych rozmiarów niż te, które często kojarzone są z latami 90. Teraz tak naprawdę to imponujących rozmiarów zadaszenia tarasowe, które można postawić na posesji prywatnej, jak również w kawiarnianych ogródkach, gdzie zapewniać mają dużą ilość cienia. Tak, dawne, drewniane pergole nadal są w użytku, ciesząc wielu użytkowników funkcjonalnością. Tylko, że te pergole wykonane z metalu to coś zupełnie innego, co bardziej służy domownikom i ich gościom.

Cień na tarasie

Pergola metalowa jest w stanie zapewnić odpowiednią ilość cienia na tarasie. Do tego stanowi ona barierę przed szkodliwymi promieniami UV. Nie trzeba rezygnować z przebywania na świeżym powietrzu, ponieważ wystarczy schronić się pod zadaszeniem tarasowym. Solidny stelaż, wykonany z metalu, a do tego mocne zadaszenie, które może mieć nawet regulowany kąt nachylenia jest świetną propozycją, którą można zamówić do wykonania. Warto wiedzieć, że nowoczesne pergole wyposażone są w system odprowadzania wody z dachu. 

Comments are closed.