Przedstawiciele każdej branży chcą być widoczni. Dlatego działania marketingowe są bardzo różne. Wśród nich wyróżnić można nie tylko internet, ale także sposoby bezpośredniego dotarcia do klientów. Stojaki reklamowe to przykład działań reklamowych typu POS, point of sale. Ich głównym zadaniem jest bezpośrednie wspieranie sprzedaży towarów i usług.

W jaki sposób wykorzystuje się stojaki reklamowe?

Tego typu stojaki są jakby bezpośrednią ekspozycją, która prezentuje dany produkt lub daną firmę. Można na nich umieszczać różnego rodzaju ulotki, informacje, wskazówki, które kierują klienta bezpośrednio do sklepu lub do punktu usługowego. Wykonane są w taki sposób, że bez problemu można na nich też umieścić większy i cięższy format reklamy. Są odporne na wilgoć i wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne.

Stojaki reklamowe powinny mobilizować danego konsumenta do bezpośredniej interakcji z konkretną marką. Z tego też powodu muszą być doskonale widoczne, a wszelkie zawarte na nich informacje czytelne i klarowne.

Jakie są?

Potykacze reklamowe, bo tak też są nazywane omawiane formy reklamy mają przeróżne kształty i są idealne do ustawiania ich wewnątrz jak i na zewnątrz danych pomieszczeń. To co na nich się znajduje zależne jest od inwencji twórczej właściciela reklamowanego punktu.

Najczęściej stoją przed danym sklepem czy barem lub restauracją i informują, a zarazem reklamują dane produkty. Dzisiaj takie stojaki spotykamy na każdym kroku. Najczęściej zachęcają one do bezpośredniej interakcji klienta z danym reklamowanym punktem.

Zalety stojaków reklamowych

Największą ich zaletą jest fakt, że są mobilne. Można je bez problemu przenosić z miejsca na miejsce. Są jednostronne lub dwustronne, są wykorzystywane przed wystawami i na różnego rodzaju targach.

Pozwalają zaoszczędzić na innych formach reklamy. Są skuteczne i można je umieszczać wszędzie tam, gdzie inne reklamy nie spełnią swojej roli dostatecznie. Najczęściej umieszcza się je bardzo blisko reklamowego miejsca czy produktu, przez co czasami są skuteczniejsze od reklamy internetowej. Przechodząc obok takiego potykacza, klient może od razu znaleźć reklamowane miejsce lub poznać promowany artykuł.

Idealne stojaki reklamowe pozwalają na przekazanie danej treści w sposób skuteczny i bardzo estetyczny. Dzisiaj są one wciąż bardzo dobrze sprawdzającą się reklamą, mimo znacznego rozwoju różnego rodzaju mediów. Ten sposób reklamy też jest skuteczny i bardzo chętnie wykorzystywany przez właścicieli określonych punktów czy marek.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://brooklyn.pl/.

Comments are closed.