Remont i urządzanie mieszkania mogą być całkiem dużym wyzwaniem. Każdy chciałby przecież mieć piękny dom. Jednak wymaga to sporo pracy. Dobrze jest zdecydować się na wykonanie trwałych ozdób na ścianach. Jest wiele sposobów na wykonanie ich. Przyjrzyjmy się tym najciekawszym.

Szablony

Szablony malarskie to różnego rodzaju matryce przeznaczone do malowania powtarzalnych wzorów. Są one wykonane z tektury, plastiku, a czasami też silikonu. Przykłada się je do ściany lub czasem nawet przykleja przy pomocy delikatnej taśmy klejącej, a następnie zamalowuje wzór farbą w wybranym kolorze. W zależności od jego wielkości można użyć pędzla lub małego wałka.

Szablony malarskie pozwalają na osiągnięcie efektu zbliżonego do tego, jaki zostałby otrzymany przy ręcznym malowaniu wzorów. Ich atutem jest jednak fakt, że wszystkie namalowane detale są równe. To bardzo ważne, bo dzięki temu są powtarzalne i prezentują się bardzo estetycznie.

Świetnie sprawdzają się do tworzenia ozdób na ścianach w mieszkaniach prywatnych, przedszkolach, biurach, szkołach czy gabinetach lekarskich. Ich użycie jest prostsze i tańsze, niż używanie staromodnych dekoracyjnych taśm łączących ze sobą dwa różne kolory ściany, jakie znamy sprzed kilkunastu lat.

Taśma malarska i kreatywność

Jeśli masz trochę talentu malarskiego i rozwiniętą wyobraźnię możesz pozwolić sobie na trochę kreatywnego szaleństwa. Zamiast korzystać z szablonów malarskich, możesz utworzyć wzory z taśmy malarskiej, które ułatwią Ci pomalowanie ściany w konkretny sposób.

W internecie znajdziesz mnóstwo różnych pomysłów na to jak wykonać barwną ścianę z użyciem taśmy klejącej. Najczęściej inspiracje opierają się na prostych liniach i geometrycznych figurach. Ich wygląd jest dość nowoczesny i ciekawy, ale niestety nie jest on tak zróżnicowany jak w przypadku szablonów malarskich.

Naklejki

Ciekawym rozwiązaniem jest też używanie naklejek. Wprawdzie mogą one wyglądać trochę gorzej, niż detale wykonane przy pomocy szablonów, ale też mogą być ciekawą propozycją dla miłośników wyjątkowych stylizacji. Naklejki nie łączą się ze ścianą na stałe. W razie potrzeby można je usunąć bez konieczności malowania pomieszczenia od nowa.

Naklejki z czasem mogą blednąć lub odchodzić od ściany. W związku z tym konieczne mogą okazać się poprawki w ich mocowaniu. Naklejki zwykle nie są też odporne na działanie wody, więc nie powinno się stosować ich w łazienkach lub kuchniach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony malarskie.

Comments are closed.