W dzisiejszych czasach noszenie okularów nie już przykrym obowiązkiem, ale często doskonałym sposobem na podkreślenie swojego charakteru i stylu. Szukasz stylowych oprawek, ale nie wiesz, na co się zdecydować? Przeczytaj wpis i zobacz, jakie są trendy na 2022 rok!

Okulary – tylko do korekcji wzroku

Jeszcze kilkanaście lat temu słowo „okulary” budziło przerażenie w wielu osobach – zwłaszcza wśród najmłodszych. Skąd to się brało? Głównie ze względu na to, że ówczesny rynek nie oferował zbyt wielkiego wyboru, a większość okularów była po prostu…mało stylowa. 

 

Na przestrzeni lat producenci poszli kilka kroków do przodu, czego efektem są dzisiejsze okulary – zarówno korekcyjne, jak i tzw. zerówki. Obecnie możemy wybierać spośród dziesiątek modeli o różnych kształtach, wielkości, kolorze czy grubości. Szeroki wybór mają szczególnie kobiety, o czym najlepiej mówią nam oferty sklepów. Dobrym przykładem jest strona https://piekneoksy.pl/, na której każda z pań znajdzie coś dla siebie.

Modne okulary damskie 2022 – poznaj najnowsze trendy

Zastanawiasz się, jakie modele okularów są modne w tym roku? Można powiedzieć, że obecnie renesans przeżywają modele, które cieszyły się popularnością w latach 70. i 90. ubiegłego wieku. Na jakie oprawki zwrócić uwagę?

    • Kocie oczy – można powiedzieć, że są to ponadczasowe okulary. Dlaczego? Dlatego, że prawdopodobnie nigdy nie przestaną być modne. A wszystko to za sprawą swojego wyjątkowego kształtu, gdzie pierwszą rolę odgrywają górne ramki. Dają one wizualny efekt liftingu twarzy, podkreślając jednocześnie jej rysy.
  • Pilotki – wielki powrót pilotek – i to dosłownie. W tym roku gorącym trendem są tego typu oprawki w wersji oversized.
  • Prostokątne – futurystyczne modele, które znajdują upodobanie u osób, u których liczy się efektowny wygląd. Polecane twarzom okrągłym i owalnym.

 

Szukasz modnych modeli? Sprawdź damskie oprawki okularowe w sklepie Piękne Oksy i ciesz się z produktów najwyższej jakości o każdej porze.

 

Comments are closed.