Szukasz profesjonalnego i intuicyjnego w obsłudze programu do przeprowadzania inwentaryzacji? Chcesz zweryfikować stany magazynowe w swojej firmie lub sklepie? Do przeprowadzenia tego procesu potrzebne są niewątpliwie sprawdzone i skuteczne narzędzia. Sprawdź, czym cechuje się dobry program do inwentaryzacji i czym kierować się przy jego wyborze.
Po co używać programu do inwentaryzacji?
Inwentaryzacja jest bez wątpienia czynnością żmudną i skomplikowaną. Ważne jest, aby zachować przy tym bardzo dużą staranność i dokładność. Uchroni to przed ponownym liczeniem i błędami, które mogą mieć poważne skutki. Mogą to być błędne wyliczenia podstawy podatku od towarów oraz nieprawdziwe stany magazynowe. W skrajnych przypadkach może to pociągnąć za sobą nawet odpowiedzialność wobec Skarbowego Kodeksu Karnego.
Posługując się tradycyjnymi metodami inwentaryzacyjnymi, nie tylko sam proces trwa dłużej, ale niesie też ze sobą duże ryzyko błędów, których można uniknąć. Program do inwentaryzacji, połączony z mobilnym czytnikiem znacząco skróci czas pracy i efektywnie ją usprawni.
Jak działa program do inwentaryzacji?
Większość specjalistycznych programów inwentaryzacyjnych można połączyć z mobilnym czytnikiem. Oczywiście do jego prawidłowych odczytów potrzebne są także czytelne etykiety i kody kreskowe produktów. Program dzięki temu na bieżąco aktualizuje stan magazynowy.
Na koniec pracy generowany jest raport końcowy, który zawiera niekiedy sugestie kolejnych działań, dotyczących dalszego przebiegu remanentu lub jego zakończenia. Firmy zajmujące się przeprowadzaniem inwentaryzacji działają głównie na programach do inwentaryzacji w nowoczesnym systemie remanentowym.
Co powinno charakteryzować dobry program do inwentaryzacji?
Dobór programu zależy przede wszystkim od rodzaju produktów i branży handlowej, w której działa firma lub sklep. Program powinien być intuicyjny i jak najprostszy w obsłudze. Dobrze, jeśli daje wiele możliwości działań przy przeprowadzaniu remanentu, wprowadzania danych w czasie rzeczywistym oraz aktualizację stanów na bieżąco.
Niewątpliwą zaletą takiego programu jest także możliwość połączenia go z czytnikami kodów oraz proste i szybkie generowanie dokładnego raportu końcowego. Dzięki raportowi można także zlokalizować poszczególne środki trwałe i zweryfikować uch niedobory lub nadwyżki. Jest to bardzo pomocne i ułatwia planowanie zakupów, które mają uzupełnić stany magazynowe. Szczególnie pomocną cechą specjalistycznych programów jest możliwość zaimportowania do nich plików Excel z komputerów lub innych systemów księgowych.
Więcej informacji znajdziesz na stronie program do inwentaryzacji.
Comments are closed.