Wraz  z początkiem lata na drogach pojawiają się motocykliści. Zastąpienie samochodu jednośladem z pewnością ma wiele zalet – dostarcza wrażeń fanom szybkiej jazdy, pozwala omijać korki i komfortowo pokonywać długie trasy. Niestety, statystyki nie pozostawiają złudzeń – to właśnie motocykliści stanowią grupę osób najczęściej poszkodowanych w wypadkach. Aby zminimalizować skutki nieprzewidzianych zdarzeń, warto poszerzyć podstawowe ubezpieczenie motocykla o dodatkowe polisy.

AC – ubezpieczenie motocykla dla przezornego kierowcy

Na jakie ubezpieczenie motocykla najczęściej decydują się właściciele jednośladów? Odpowiedź jest prosta – na autocasco. Zakres ochrony w ramach AC jest taki sam, jak w przypadku samochodów osobowych. AC chroni mienie przed kradzieżą, zniszczeniem i uszkodzeniem na skutek zdarzeń losowych. Twój pojazd został uszkodzony na skutek kolizji z dzikim zwierzęciem? A może motocykl został uszkodzony podczas intensywnej burzy? Nie musisz płacić za naprawę z własnej kieszenie – w takich sytuacjach możesz liczyć na wsparcie ubezpieczyciela. Co ważne, ubezpieczyciel wypłaca środki nawet wtedy, kiedy sprawca szkody jest nieznany.

Assistance na długie trasy

Awaria silnika? Brak benzyny? Pęknięta opona? Niespodziewane sytuacje mogą przytrafić się każdemu, nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy. Mając wykupioną polisę assistance, żadna awaria nie wytrąci Cię z równowagi. Assistance zapewnia konkretną, techniczną pomoc w trudnych sytuacjach. Wykupienie polisy assistance szczególnie polecane jest osobom jeżdżącym w długie trasy.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

NNW zapewnia świadczenia w przypadku uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku (w tym również pomoc psychologiczną) oraz zwrot kosztów rehabilitacji.

Comments are closed.