Wakacje – słowo, które ma w sobie ogromną siłę przebicia. Taką, która jest w stanie napędzić człowieka do działania. Jeżeli ktoś szuka pomysłu dla siebie na wakacyjny urlop, to może sprawdzić jedną z ciekawszych nowości, jaka zyskuje na popularności w ostatnich czasach. Mowa tu o możliwości wynajęcia jachtu na krótki lub długi okres.

Nauka żeglowania

Zanim jednak przyjdzie co do czego, tzn. do żeglugi po jeziorach, wodach, czy nawet oceanach, należy zdobyć odpowiednie umiejętności, a także patenty, aby móc samodzielnie wypływać rejs. Czarter jachtów wymaga konieczności osób, które posiadają zezwolenia do pływania. Można taką załogę wynająć, ale zawsze będzie związane to z dodatkowymi kosztami. Warto więc samodzielnie zdobyć takie uprawnienia. W szczególności, że w obecnych czasach jest to bez trudu możliwe. Szkolenia żeglarskie organizowane są w różnych miejscach, w Polsce, a nawet za granicą. Lepiej jednak wybrać polskie ośrodki, jak np. Róża Wiatrów, która swoją siedzibę ma na Mazurach. To Kraina Tysiąca Jezior jest najlepszym miejscem do tego, aby zdobyć odpowiednie umiejętności, pod okiem doświadczonych instruktorów żeglowania.

Rejs podczas wakacji

A skoro już się nabędzie odpowiednie umiejętności, pozytywnie zdając wszystkie przewidziane egzaminy, będzie można pomyśleć o tym, aby wykorzystać czarter jachtów. Wbrew pozorom, nie jest to tak droga opcja, jak wiele osób sądzi. Im wcześniej ktoś zdecyduje się na wynajęcie jachtu, tym cena może być korzystniejsza.

Finalny koszt wynajęcia zależny jest również od tego, jaką dokładnie jednostkę wodną się wybierze. Może to być jacht elegancki, luksusowy, ale też nieco skromniejsza jednostka, która może stać się wodną, wygodną i komfortową przystanią na długi czas.

Gdzie można szukać takiego wynajmu? W różnych miejscach. Jedno już zostało wspomniane. Mazury to nie tylko doskonałe miejsce do nauki żeglowania. To właśnie tam można znaleźć wiele wypożyczalni, które zapewniają wynajem jachtów na dowolny okres. Co więcej, takiego wynajmu można dokonać online, dzięki czemu po przyjeździe na miejsce, jednostka wodna będzie gotowa do wyruszenia.

Wynajem jachtów oferowany jest również nad polskim Bałtykiem, a także zdecydowanie dalej – w zagranicznych kurortach. Może jednak lepiej na początek skupić się na polskich jeziorach, aby móc nabyć nieco trochę żeglarskiej ogłady. Z czasem przyjdzie czas na to, aby pływać dalej, co na pewno będzie sprawiać wszystkim przyjemność.

 

Comments are closed.