Klienci, którzy poszukują solidnego szlabanu muszą znaleźć sprawdzonych wykonawców, u których można zamówić trwałe, niezawodne modele. Dobry szlaban powinien użytkownikowi posłużyć przez co najmniej kilkanaście lat, dlatego też tak ważne jest, by był wykonany z mocnych materiałów.

Szlabany Katowice – jakie modele klienci kupują najczęściej?

Większość osób wybiera uniwersalne, standardowe szlabany, które doskonale sprawdzają się przed parkingami, marketami, urzędami oraz terenami wojskowymi. Od ręki można kupić stalowy szlaban obrotowy o długości około 3-4 metry. Jest on sterowany ręcznie, dlatego też polecany jest do miejsc, w których nie ma aż tak dużego ruchu. Doskonale chroni wjazd na dany teren nieuprawnionych pojazdów.

Ile kosztują szlabany Katowice?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż ceny różnią się w zależności od firm, sposobu wykonania, wielkości oraz tego, czy jest to szlaban sterowany ręcznie, czy automatycznie. Za standardowe, solidnie wykonane szlabany klienci zapłacą od około 1500 do 3000 zł (za sztukę). Ogromnym plusem tego typu szlabanów jest to, że można je pomalować na dowolny kolor (w zależności od tego, jaki kolor potrzebują klienci). Producenci dbają również o to, by szlabany były w odpowiedni sposób zabezpieczone antykorozyjnie, dzięki czemu są odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Obowiązkowo tego typu asortyment powinien pochodzić od sprawdzonej firmy, która specjalizuje się w wykonywaniu szlabanów o określonych wymiarach z dobrym systemem otwierania i zamykania.

Uniwersalny szlaban

Coraz częściej szlabany stosowane są na dworcach kolejowych i parkingach w celu ograniczenia ruchu pojazdów w porze nocnej. Bariery te są instalowane w celu monitorowania, kto i o której godzinie wjeżdża do danego miejsca. Trzeba przyznać, że szlabany przyczyniają się również do zapobiegania wypadkom powodowanym przez kierowców próbujących nocą wjechać lub wyjechać ze stacji kolejowych i parkingów. Bariery te mogą być także stosowane w celu uniemożliwienia złodziejom kradzieży pojazdów na dworcach kolejowych lub parkingach. Każdy rodzaj barier może pomóc w zmniejszeniu hałasu pojazdów i zanieczyszczeniu powietrza, ochronie pieszych i utrzymaniu porządku w pojazdach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Szlabany Katowice.

Comments are closed.