Można zaobserwować, że metoda akrylowa zdobienia paznokci z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Panie przeważnie w celu zrobienia paznokci wybierają się do profesjonalnych stylistek. Czy możliwe jest ich wykonanie samodzielnie w domu?

Podstawy

Bardzo istotne znaczenie mają odpowiednie proporcje mieszanki proszkowo-płynowej. Oddziałują one nie tylko na tempo schnięcia materiału, ale również stabilność gotowej powłoki. Należy również mieć świadomość, że zbyt sucha masa może nie być właściwie elastyczna, co może w konsekwencji doprowadzić do pęknięcia. Warto również wiedzieć, że zbyt wilgotna mieszanka, może okazać się zbyt płynna.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że osoby początkujące bardzo często doprowadzają do wprowadzenia w mokry materiał niepożądanych bąbelków powietrza. Warto wiedzieć, że ogromnych problemów mogą także przysporzyć nieodpowiednie narzędzia.

Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę?

Metoda akrylowa zdobienia paznokci będzie wymagała użycia właściwych produktów. Należy mieć świadomość, że zdecydowana większość renomowanych producentów ma w swojej bogatej ofercie produkty, które są przeznaczone do masy akrylowej. Godny uwagi jest fakt, że użycie niewłaściwego pędzelka może bardzo utrudniać modelowanie czy wymieszanie poszczególnych składników.

Bardzo istotne znaczenie ma także pojemniczek na płyn czy monomer. Naczyni powinno przede wszystkim bardzo stabilnie stać na blacie. Nie może pod żadnym pozorem dać się łatwo przesunąć. Rekomendowane jest postawienie na pojemnik posiadający grube brzegi i ścianki. Można dzięki temu bez większych problemów odsączyć nadmiar płynu ze szczecinki pędzelka.

Idealne proporcje mieszanki

W zdecydowanej większości przypadków należy mieszać dwie części proszku z trzema częściami płynu. Określenie idealnych proporcji jest znacznie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Rekomendowane jest przede wszystkim kierowanie się wyczuciem. Oczywiście istnieją zasady, które mogą bardzo pomóc w perfekcyjnym połączeniu proszku oraz płyny.

Jeżeli przedstawicielka płci pięknej dojdzie do wniosku, że kuleczka akrylu praktycznie spływa ze szczecinki, a na powierzchni płytki będzie można ją rozprowadzić, oznacza to, że zostało użyte za dużo liquidu. Jeżeli natomiast kuleczka stwardniałaby po nałożeniu ją na paznokcie to najprawdopodobniej została dodana niewłaściwa ilość proszku. Rekomendowane jest zatem eksperymentowanie. Warto tworzyć kuleczki akrylowe o różnej wielkości. Świetnym rozwiązaniem będzie także zapytanie się stylistki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/.

Comments are closed.